ppłk. inż. pil. Eugieniusz Łukasik

22 stycznia 2013 r. po ciężkiej chorobie zmarł zasłużony członek naszego stowarzyszenia Eugeniusz Łukasik.


W imieniu Zarządu, Koleżanek i Kolegów składamy Rodzinie wyrazy szczerego współczucia. Ppłk. inż. pil. Eugeniusz Łukasik urodził się 30 maja 1938 r. m. Szyszki woj. Lubelskie, Wstąpił do szkoły lotniczej OSL w 1957 r. Szkolenie w Oficerskiej Szkole Lotniczej w Radomiu na kierunku pilotażu przeszedł w cyklu trzyletnim. Promocja 11.03.1960r. w Radomiu. Jako oficer ppor pil. doszkalał się na Mig-15 (bis), Lim-2 na lotnisku w Nowym Mieście.

 

 

Ppłk. inż. pil. Eugieniusz Łukasik przeszedł na emeryturę w 1985 r. po przezbrojeniu pułku w samoloty naddźwiękowe SU 22 z etatu szefa strzelaniu pułku. Dalej czynnie pracował w Polskich Liniach Lotniczych latając samolotami AN 24 na liniach krajowych.

Prawa autorskie

Wszystkie fotografie, materiały video oraz teksty prezentowane na stronach Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin są chronione prawem autorskim! (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83) Autorzy materiałów zamieszczonych na stronie nie wyrażają zgody na jakąkolwiek ich publikację lub modyfikację (w wydawnictwach, publikacjach, prezentacjach, stronach internetowych i w inny sposób ujęty w ustawie o ochronie praw autorskich) bez pisemnej zgody (w przypadku wykorzystania niekomercyjnego, zgoda może być wyrażona poprzez e-mail). W przypadku bezprawnego ich wykorzystywania (bez względu na to, czy działania związane z wykorzystaniem zdjęć miały charakter komercyjny, czy też niekomercyjny), autor materiału będzie występował na drogę prawną w celu wyegzekwowania przysługujących mu praw określonych w Ustawie o Ochronie Praw Autorskich. W myśl wspomnianej wyżej Ustawy dozwolony jest tak zwany użytek osobisty. Można więc przechowywać teksty i zdjęcia na własnym komputerze a także drukować je dla własnych potrzeb.

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół
Lotniska Wojskowego Świdwin
ul. Połczyńska 32
78-300 Świdwin
NIP: 6722050157

REGON: 320728410
KRS: 0000337855
Data rejestracji: 23 września 2009 r.
stowarzyszenie.swidwin@op.pl

Losowa grafika

Logo stowarzyszenia