Witamy na nowej stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin
Prosimy się rozgościć i rozejrzeć po przygotowanych treściach!
Stowarzyszenie Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin
Fukcjonuje od 2009 roku, w swoich szeregach ma m.in. były pilotów, dowódców jednostki, społeczników, mieszkańców Świdwina
Od 2009 roku przeprowadzono ponad 50 różnego rodzaju akcji
Uczestniczyły w nich m.in. szkoły powiatu świdwińskiego, mieszkańcy, pracownicy 21 BLT, Starostwa Powiatowego, etc.

Życzenia Wielkanocne od Prezesa

Nowy sekretarz Stowarzyszenia

W dniu 07.10.2021 r. Na Walnym Zgromadzeniu Wyborczym jednym z tematów był między innymi wybór nowego Sekretarza Stowarzyszenia. W wyniku głosowania wolą Zgromadzenia na nowego Sekretarza Stowarzyszenia został wybrany Łukasz Rakowicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia oraz wytrwałości w realizacji obowiązków pełnionej funkcji.

WALNE ZEBRANIE STOWARZYSZENIA

Zarząd Stowarzyszenia zawiadamia o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Wyborczego Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin na dzień 07.10.2021 roku godz 17.30. w Klubie 1 SLT w Świdwinie.
Prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie.
Tematem zebrania będzie między innymi: Wybór nowego Sekretarza Stowarzyszenia

Odsłonięcie muralu

W dniu 02.09.2021r. na terenie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie odbyło się uroczyste odsłonięcie Muralu pt: „Nasz patron Stec”.
W uroczystości udział wzięli żołnierze i pracownicy RON 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Lotniska Wojskowego Świdwin wraz z Prezesem stowarzyszenia płk. rez. Mariuszem LIPIŃSKIM, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, a także przedstawiciele szkół podstawowych i średnich wraz z uczniami.
Mural powstał dzięki dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej o które ubiegało się Stowarzyszenie Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin, przystępując do konkursu dotacyjnego dla organizacji pozarządowych pod hasłem "MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO". Przedsięwzięcie to ma na celu podkreślenie znaczenia dokonań Sił Zbrojnych RP i ciągłości łańcucha żołnierskich pokoleń , a także aktywizowanie środowisk lokalnych do poznawania i kultywowania tradycji i zapomnianych bohaterach walk o niepodległość.

Mural przedstawia postać mjr. pil. Stefana Steca – patrona 21.Bazy Lotnictwa Taktycznego i twórcę biało-czerwonej szachownicy, który znacząco zapisał się w dziejach rozwoju polskiego lotnictwa Sił Zbrojnych RP.
Warto w tym miejscu podkreślić, że rok 2021 nawiązuje do 100 rocznicy – śmierci Patrona 21 BLT, przypadającej na dzień 11.05.2021, a także do ustanowionej na podstawie Decyzji nr 143/MON Ministra Obrony Narodowej 2-ej rocznicy nadania 21. BLT imienia mjr pil. Stefana Steca.

WITAMY PO PRZERWIE TECHNICZNEJ

Ponownie witamy wszystkich sympatyków świdwińskiego lotniska na naszej stronie po długiej przerwie, spowodowanej poważnymi problemami technicznymi - na które nie mieliśmy wpływu.

Serdecznie zapraszamy Państwa do śledzenia aktualności z bieżącej działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin. 

Prawa autorskie

Wszystkie fotografie, materiały video oraz teksty prezentowane na stronach Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin są chronione prawem autorskim! (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83) Autorzy materiałów zamieszczonych na stronie nie wyrażają zgody na jakąkolwiek ich publikację lub
modyfikację
(w wydawnictwach, publikacjach, prezentacjach, stronach internetowych i w inny sposób ujęty w ustawie o ochronie praw autorskich) bez pisemnej zgody (w przypadku wykorzystania niekomercyjnego, zgoda może być wyrażona poprzez e-mail). W przypadku bezprawnego ich wykorzystywania (bez względu na to, czy działania związane z wykorzystaniem zdjęć miały charakter komercyjny, czy też niekomercyjny), autor materiału będzie występował na drogę prawną w celu wyegzekwowania przysługujących mu praw określonych w Ustawie o Ochronie Praw Autorskich. W myśl wspomnianej wyżej Ustawy dozwolony jest tak zwany użytek osobisty. Można więc przechowywać teksty i zdjęcia na własnym komputerze a także drukować je dla własnych potrzeb.

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół
Lotniska Wojskowego Świdwin
ul. Połczyńska 32
78-300 Świdwin
NIP: 6722050157

REGON: 320728410
KRS: 0000337855
Data rejestracji: 23 września 2009 r.
stowarzyszenie.swidwin@op.pl

Losowa grafika

Logo stowarzyszenia